Історія бібліотеки


Не оминайте наш порправила користування ватутінською міською бібліотекою , фасад бібліотекиіг
Беріть скарби нетлінні в руки.
Нема прекрасніших доріг,
Ніж, в цей вселюдський храм науки.

Без минулого немає майбутнього і коли аналізуєш історію бібліотеки мимоволі звертаєш погляд на події, факти, імена людей, які своєю працею багато зробили для розвитку Ватутінської міської бібліотеки для дорослих. Історія розвитку бібліотеки тісно пов'язана з історією розвитку нашого міста і цей зв'язок простежується протягом всього періоду існування бібліотеки. Ватутінська міська бібліотека для дорослих заснована 1 серпня 1952 року. На той час нараховувалось близько 3000 примірників літератури, а приміщення для бібліотеки ще не було виділене. Лише 25 жовтня 1952 року за наказом Київського управління культури було відкрито міську бібліотеку для дорослих в приміщенні по вулиці Калініна. Першим завідувачем міської бібліотеки для дорослих була Бондаренко Клавдія Григорівна. Вона працювала на даній посаді 31 рік. Згодом міську бібліотеку для дорослих було переведено в нове приміщення по проспекту Дружби, яке за площею задовольняло розміщення фонду. Із року в рік бібліотека поліпшувала не лише свої книжкові фонди, а й показники по обслуговуванню населення молодого шахтарського міста, за що була відзначена званням «Установа відмінної роботи», неодноразово нагороджувалась почесними відзнаками.


Маючи справу з найціннішим і найблагороднішим - людиною та інформацією, бібліотека впливає на процес долучення наших громадян до цінностей вітчизняної та світової науки і культури, на формування духовності та гармонійний розвиток особистості. Бібліотека прагне до того, щоб бути не тільки сховищем першоджерел, а й реальним інформаційним центром, що здатен забезпечити своїх користувачів усім спектром інформаційних послуг. Обслуговування читачів здійснюється на абонементі і в читальному залі. Пошуковий апарат бібліотеки має в своєму складі систему бібліотечних каталогів та картотек і фонд довідково-бібліографічних видань . Цей фонд включає документи нормативного характеру (закони, укази, постанови тощо), енциклопедії, тлумачні словники, довідники. В основу діяльності бібліотеки покладено сприяння вихованню гармонійної, морально досконалої особистості, пропагування та розкриття через книгу змісту загальнолюдських цінностей, історії, наукової та культурної спадщини, ідеї національного державотворення. Працівники бібліотеки докладають чимало зусиль для популяризації книги, читання. Увазі користувачів пропонуються книжкові виставки, читацькі конференції, тематичні та літературні вечори, відкриті перегляди літератури, усні журнали, презентації книг, зустрічі з цікавими людьми міста, письменниками та поетами.


Та якими би не були ресурси бібліотек, найголовнішим є ресурс кадровий. Розвиток будь-якої бібліотеки, як і будь-якої установи, залежить від людей, які в ній працюють, адже саме вони вкладають свій труд, знання, творчі здібності. Деякі з них світили яскравими зірками на ниві бібліотечної справи, а інші просто сумлінно та непомітно виконували рутинну, звичну роботу,без якої, як відомо, в нашій професії обійтися не можливо. З любов'ю до своєї професії, бібліотеки,турботою про збереження її надбань, щирим бажанням допомогти користувачам багато років віддали роботі бібліотекарі Надія Юхимівна Губа, Валентина Федорівна Жук, Наталя Порфирівна Левченко, Галина Фавстівна Середенко, Галина Григорівна Вардецька, Ганна Семенівна Кохно. Зараз важко переоцінити слід, який залишили в насиченій подіями і доленосними перипетіями історії бібліотеки наші попередники та їм вдалося головне: зберегти спадкоємність у розвитку закладу, розкрити його потенціал і можливості, зорієнтувати роботу на виконання основних функцій і обов’язків бібліотеки. На сьогодні книжковий фонд Ватутінської міської бібліотеки для дорослих нараховує більше 89 328 тисяч примірників. Щорічно бібліотека обслуговує близько 4 000 користувачів.Обслуговування читачів здійснюється на абонементі і в читальному залі. В 2013 році в книгозбірні відкрито Інтернет-центр за проектом "Бібліоміст". На даний час бібліотека для дорослих знаходиться в двох приміщеннях. Одне - так і залишилось на проспекті Дружби 10, а інше - в приміщенні Палацу культури на площі Леніна 1.


Ми зацікавлюємося і вчимося у бібліотеках. Тут народжуються вчені, тут зустрічаються покоління, тут відбувається ще одна таїна – політ у майбутнє. Бібліотека – схованка, нехай і не найпередовішого, але найсучаснішого мислення, найсучаснішої літератури майбутнього, і книги в них – це своєрідні кораблі, що привозять західні технології, східну медицину, північну бережливість та південний аромат життя. Заходячи в бібліотеку, ви заходите до храму збереженого часу, щоб приєднатись до цієї постійності і ніби стаєте його часткою.

Кiлькiсть переглядiв: 52

Коментарi